Jak probíhá konsolidace půjček

Kdo má několik půjček, může se dostat do stavu, že mu jejich splácení dělá problémy. Nehledě na jejich možnou celkovou nevýhodnost, která je s některými spojena. Jsou však možnosti, jak vše vyřešit. Tou cestou je konsolidace půjček. Tedy postup, který lze nazvat také jako sloučení půjček. Nabízejí ho jak banky, tak i řada nebankovních společností.

Jak konsolidace půjček probíhá?

Když se podíváme na detailní postup, nejde zase až tak o složitou věc. Je dán seznam úvěrů, kde se sečtou nesplacené závazky. Ty se následně u jednotlivých poskytovatelů doplatí a u poskytovatele nového vznikne závazek, právě ve zmíněné výši. Tedy nová půjčka, která bude následně splácena. Výhodou je, že už je jenom jeden jediný věřitel a také jenom jedna jediná měsíční

splátka, což vede k celkovému zjednodušení.

Správná konsolidace půjček by měla umožnit sloučit mnoho úvěrů Nemusí to být jenom klasické půjčky, a to bez ohledu na to, zda se jedná o bankovní nebo nebankovní, či se jedná o ty účelové, nebo neúčelové. Správná banka nebo nebankovní společnost by měla nabídnout možnost sloučit i dluhy na kreditních kartách, jelikož i to jsou úvěrové produkty. Dále nezapomínejme třeba na kontokorenty, které jsou také úvěrovým závazkem.

Jaký je ideální stav?

Nejlepší je, pokud se skutečně podaří sloučit všechny jednotlivé úvěrové produkty, které klient má. Dále je dobré hledět to, aby konsolidace půjček dokázala snížit jednotlivé úrokové sazby, a tím tak půjčky zvýhodnit. Ani to ale není ještě úplně dokonalý stav, protože záleží také na splátkách. Správné je, pokud se sníží také výše měsíční splátky za danou půjčku, a také to, že díky celkovému zvýhodnění dokonce dojde i k tomu, že se zkrátí i celková doba splácení. V takovém případě pomůže konsolidace jak v tom, že eliminuje budoucí problémy, tak v tom, že úvěr rapidně zvýhodní a uleví rozpočtu.

Publikováno: 17. 11. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Eva Svobodová