Proč je větší zájem o nebankovní půjčky ke konci roku?

Určitě jste si povšimli, že se zvyšuje zájem o nebankovní půjčky. O půjčky je sice zájem po celý rok, ovšem ke konci roku se zájem o půjčky rapidně zvyšuje. Možná si pokládáte otázku, co je toho důvodem. Důvodů je popravdě hned několik.

Lidé začínají řešit zimní dovolené

Velice častým důvodem, proč si lidé půjčují, jsou zimní dovolené, respektive nutnost uhradit minimálně zálohu na zimní dovolenou. Lidé začínají v právě probíhajícím období řešit zimní dovolené, s každou rezervací termínu se však pojí také úhrada zálohy, bez které není termín závazně rezervovaný. Jenže peněz třeba není, našetřeno na zálohu na zimní dovolenou taky není, a tak se lidé ptají, kde peníze sehnat. A nebankovní půjčky jsou spasitelem.

Začínají se nakupovat vánoční dárky

Spasitelem jsou nebankovní půjčky i ve chvíli, kdy chtějí lidé nakupovat vánoční dárky. Zatímco někteří to nechávají na poslední chvíli, jiní to naštěstí na poslední chvíli nenechávají. Ovšem to znamená, že peníze potřebují už nyní. A tak žádají hlavně o rychlé půjčky online, které poskytují peníze takřka ihned. Třeba taková Razdva půjčka poskytuje peníze opravdu velice rychle, konkrétně do patnácti minut od schválení úvěru. Na vánoční nákupy se tak můžete vydat takřka ihned.

Připravují se na daně

S koncem roku se také většina lidí, kteří mají vedlejší příjem nebo kteří se řadí k drobným živnostníkům, pouští do uzavírání vyúčtovaná a pomalu, ale jistě vyplňují růžové formuláře zvané “daňové přiznání”. Zjišťují si tak, kolik budou na daních doplácet. A když už vědí konečnou částku a zjistí, že takovou částku na účtu nemají, automaticky si požádají o půjčku, která jim daně uhradí. I na to slouží krátkodobé půjčky. Pokud se koncem roku také skláníte k půjčkám, co vás k tomu dovedlo, co je důvodem vaší žádosti o půjčku?

Publikováno: 30. 11. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Eva Svobodová