Jaký je profesionální poradce

Dostat se do dluhové pasti - třeba neuváženým nákupem pěkných věcí do domácnosti - dnes není zase až tak nic výjimečného. To proto, že půjčky jsou stále dostupnější a doba je stále nejistá. Na druhou stranu je tu i možnost, jak problém vyřešit. A tou možností není nic jiného, než oddlužení. Jde o zákonnou cestu, jak se dostat z dluhů. Ideální v tomto směru je využít pomoci, kterou může nabídnout profesionální poradce. Na jeho výběr si ale dejte dobrý pozor.

Vyhněte se různým pochybným firmám

Jakmile se začalo oddlužení aktivně nabízet, došlo také k tomu, že se vyrojila celá řada firem, které chtěli pomoci. Takto ale profesionální poradce nevypadá, jelikož většině firem šlo hlavě o zisk. Sice dokázaly pomoci a něco zařídily, ale za to si vzaly poměrně tučnou provizi. A to mnohdy znamenalo, že se dlužník dostal do ještě větších problémů, než měl. Proto je lepší se takovým pochybným nabídkám raději vyhnout, jelikož nemusí přinést nic dobrého.

Profesionální poradce může být advokát

Vše v souvislosti s oddlužením se zpřísnilo, a to i možnosti pomoci dlužníkům. Dnes už profesionální poradce nemůže být jenom tak každý. Pokud jde třeba o sepsání žádosti a vyřízení všech nezbytných věcí, je stanoveno, že to může vykonávat jenom advokát, který má tu správnou licenci. Tímto krokem jsou nejenom minimalizovány podvody, ale je také pevně stanoveno a jasně dáno i to, kolik se bude za jeho služby platit – přesně, podle jeho ceníku.

Lákají také různé dluhové poradny

Těch je poměrně dost, a i zde pracují lidé, kteří v daném ohledu dokážou dobře pomoci. Zde je třeba připomenout, že nevyřídí vše, ale dají dobré rady, jak postupovat a co dělat. Mnoho takových poraden je provozováno zcela zdarma, což je pro dlužníka velké plus. Pomohou mu dostat se z dluhů a zároveň nemusí mít obavy z toho, že by za pomoc platil. Takovou cestu vám pochopitelně můžeme doporučit.

Publikováno: 03. 11. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Eva Svobodová